Powered by ARAW

Dlaczego Wrocław?

Moon

Jako jedno z największych i najbardziej rozwiniętych miast w Polsce, Wrocław wypełniony jest różnymi gałęziami przemysłu, takimi jak IT, motoryzacja, inżynieria i wiele innych. Stolica Dolnego Śląska cieszy się uznaniem na całym świecie i stale przyciąga nowych inwestorów. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy doceniają otwartość Wrocławia, co sprawia, że miasto jest popularnym celem podróży.

Doskonała lokalizacja i połączenia

Wrocław jest strategicznie położony między Pragą, Warszawą i Berlinem, do których można dojechać samochodem w mniej niż 5 godzin. Dzięki doskonałej infrastrukturze – nowoczesnym autostradom, stale rozwijającemu się lotnisku i rozbudowanej sieci kolejowej – miasto jest doskonale skomunikowane z resztą świata. Liczne linie autobusowe i tramwajowe, miejskie systemy carsharingu samochodów niskoemisyjnych i hulajnóg elektrycznych wraz z Systemem Roweru Miejskiego ułatwiają szybkie poruszanie się po Wrocławiu i zachęcają mieszkańców do ekologii.

Most Rędziński nocą

Kompetentne i kreatywne talenty

Zamieszkiwany przez 1 200 000 mieszkańców obszar aglomeracji wrocławskiej jest doskonałym źródłem wykształconych specjalistów, których wiedza i umiejętności, w połączeniu z doskonałą znajomością języków obcych, są wysoko cenione przez firmy ze wszystkich branż. Przewiduje się, że liczba ta nie zmieni się w ciągu najbliższych 30 lat, dzięki stałemu napływowi nowych mieszkańców.

Wrocław - rzeźba WRO

Uznane centrum akademickie

Wrocław jest trzecim co do wielkości ośrodkiem akademickim w Polsce, przyciągającym młodych ludzi z całego kraju, Europy, a nawet z dalszych regionów. Każdego roku, zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne kształcą blisko 108 tysięcy utalentowanych osób, które są bardzo cenione przez lokalnych pracodawców. Studenci rozpoczynają współpracę z firmami na II, a czasem nawet na I roku studiów, podczas gdy zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin na III roku lub później jest prawie regułą.

Uniwer

W najnowszym raporcie Fundacji Startup Poland – „Polskie Startupy 2023” województwo dolnośląskie z Wrocławiem zajęło pierwsze miejsce pod względem liczby zarejestrowanych startupów, drugi raz z rzędu. Oznacza to, że proponujemy innowatorom to, czego rzeczywiście potrzebują, a realizowana od wielu lat strategia dialogu pomiędzy biznesem, nauką i miastem, przynosi efekty.

Green background
Green background

Innowacje i kreatywność

Pragnienie wiedzy i szybki rozwój napędzają kreatywność Wrocławia. Sektory IT, biotechnologia, inżynieria, chemia i farmaceutyka to tylko niektóre branże reprezentowane w regionie przez duże międzynarodowe marki, a także lokalnie działające startupy. Ogromne wsparcie oferowane przez ponad 30 inkubatorów i przestrzeni coworkingowych, wraz z rozległymi wydarzeniami networkingowymi w zasięgu ręki, sprzyjają tworzeniu jeszcze większej liczby mikroprzedsiębiorstw.

Most Rędziński z góry nocą

Wysoka jakość życia

Europejska Stolica Kultury 2016 i Best European Destination 2018, Wrocław to fantastyczne miejsce do życia, nauki i pracy. Jego bogata i różnorodna oferta kulturalna pozwoli każdemu na odnalezienie najlepszego sposobu rozrywki w najbardziej dogodnym otoczeniu – czy to w parku, na Rynku Starego Miasta, na historycznym Ostrowie Tumskim czy w jakimkolwiek innym miejscu.

Młodzi ludzie odpoczywający przy Bulwarze we Wrocławiu

Przyjazny dla biznesu

Gospodarka Wrocławia oparta jest na przedsiębiorstwach bazujących na wiedzy, które koncentrują się na świadczeniu usług profesjonalnych, naukowych i technicznych. Wyraźne nasilenie działań i aktywności można zaobserwować również w branżach takich jak motoryzacja, budowa maszyn, farmacja, nowoczesne usługi biznesowe, IT i ICT. Zróżnicowanie wrocławskiego rynku jest naprawdę wyjątkowe i stwarza duże szanse i wiele możliwości dla mieszkańców.

Wrocław - rondo Reagana
fundusze europejskie - logotyp
unia europejska - logotyp