Powered by ARAW

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu ruszają wyjątkowe studia dla startupowców

29.01.2024

Wszyscy, którzy planują uruchomienie lub pracę w startupie medycznym teraz mają szansę rozszerzyć swoją wiedzę i zdobyć potrzebne umiejętności. Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu ruszają właśnie studia adresowane do osób, które zamierzają prowadzić działalność w branży e-health (e-zdrowie).

„Startupy w obszarze medycznym – koncepcje i możliwości” to studia podyplomowe, które umożliwią zdobycie umiejętności, pozwalających na prowadzenie lub pracę w startupie medycznym. Są one związane z współczesną medycyną, farmacją, nauką o zdrowiu oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii w tych dziedzinach.

W trakcie nauki słuchacze nauczą się identyfikować konkretne problemy z obszaru nauk medycznych oraz wyszukiwać i współpracować z ekspertami, którzy potrafią takie problemy rozwiązać. Zdobędą też wiedzę, jak identyfikować potencjalne przeszkody i ryzyko w procesie rozwijania i wdrażania innowacyjnych produktów medycznych, a także jak w tym zakresie współpracować ze środowiskiem medycznym i akademickim.

Słuchacze nauczą się również realistycznie oceniać szanse na sukces rozwijanego projektu.

Gdy branża MedTech wzywa

Według dr Agnieszki Siennickiej, kierownika studiów podyplomowych „Startupy w obszarze medycznym – koncepcje i możliwości” to doskonały kierunek dla osób, które poszukują konkretnego medycznego problemu, żeby pomóc pacjentom, lekarzom lub naukowcom z obszaru medycyny, farmacji czy szerzej: life sciences dzięki zaproponowaniu innowacyjnego rozwiązania.

“Z pewnością jest to miejsce dla tych, którzy czują, że branża MedTech ich „wzywa”, ale nie wiedzą, jak zacząć, bo przykładowo ich dotychczasowy kontakt z medycyną ogranicza się do roli pacjenta.”
– mówi Agnieszka Siennicka

Stworzą projekty medyczne do rozwinięcia w startupach

Proponowane przez Uniwersytet Medyczny studia podyplomowe potrwają rok. Składać się będą z wykładów, podczas których eksperci z Uniwersytetu Medycznego zaznajomią słuchaczy ze specyficznymi zagadnieniami z ich dyscyplin, a także praktycznych warsztatów przeprowadzonych przez osoby doświadczone w obszarze rozwijania startupu medycznego.

Kulminacją nauki będzie opracowanie projektu dyplomowego, będącego spójnym i kompletnym pomysłem na innowacyjne rozwiązanie z obszaru e-health lub dziedziny pokrewnej. Będzie on stworzony i rozwijany w ramach indywidualnej współpracy z wybranym ekspertem z obszaru medycyny, farmacji lub nauk o zdrowiu, w ramach seminariów dyplomowych, a następnie zostanie zweryfikowany przez osoby doświadczone w obszarze rozwijania startupu medycznego.

“Jako specjaliści z uczelni medycznej, pomożemy zrozumieć naszą pracę w obszarze klinicznym, naukowym i dydaktycznym, co umożliwi wspólne wypracowanie koncepcji kompletnego i uzasadnionego rozwiązania technologicznego w ramach przygotowania projektu dyplomowego.” – dodaje Agnieszka Siennicka

Więcej szczegółów – m.in. jak i gdzie zapisać się na studia – znajdziecie TUTAJ.

fundusze europejskie - logotyp
unia europejska - logotyp