Wrocławski startup PayEye właśnie trafił na listę 5 najlepszych biometrycznych systemów bezpieczeństwa StartUs Insights. W sumie na globalnej mapie startupów w tej kategorii odnotowano 280 przedsięwzięć. StartUs Insights prezentuje światowe informacje na temat innowacji, najnowszych firm i technologii. Platforma przejrzała ponad 2 miliony startupów i scaleupów (są to firmy rosnące w tempie 20% rocznie w ciągu ostatnich trzech lat) na całym świecie.
Przedstawiciele PayEye przyznają, że przeprowadzają rewolucję w płatnościach. To stolica Dolnego Śląska i jej okolice są pierwszym miejscami na świecie, gdzie można płacić jednym spojrzeniem.
To bezpieczna i szybka technologia, która pozwala doświadczyć prawdziwej wolności. Nie musimy mieć przy sobie karty, gotówki, czy telefonu, a możemy płacić za wszystko. Dosłownie wystarczy jedno spojrzenie – Krystian Kulczycki, prezes PayEye.
PayEye Wrocław: fintech, czyli innowacje technologiczne w sektorze finansów
Jego twórcy podkreślają, że to najbezpieczniejsza na świecie opcja potwierdzania płatności. Wdrożenie usługi PayEye rozpoczęło w czerwcu 2021 r. we Wrocławiu. W ramach pilotażu została ona udostępniona w ponad 150 punktach miasta i okolicy. Są to m.in. restauracje, sklepy, stacje benzynowe, ale też wrocławskie MPK, aquapark czy Kino Nowe Horyzonty. Krystian Kulczycki zaznacza, że już pierwszy pilotaż pokazuje, że rozwiązanie płatnicze jest nie tylko szybkie, ale też bezpieczne. Czytaj także: PayEye jest laureatem „30 Kreatywnych Wrocławia 2020”.
– Dlatego chcemy upowszechniać i propagować to rozwiązanie biometryczne nie tylko w Polsce, Europie, ale i na całym świecie. Powód jest prosty, nasz system możliwy jest do implementacji przez partnerów bankowych, finansowych i gotowe do udostępnienia na komercyjnym rynku. Usługa identyfikacji biometrycznej może być wykorzystywana nie tylko w płatnościach, ale szeroko rozumianym codziennym życiu. Może być metodą dostępu do pomieszczeń, potwierdzania umów, decyzji czy też identyfikacji osób, we wszystkich miejscach, gdzie identyfikacja jest kluczowa – dodaje prezes Kulczycki. Czytaj także: Krystian Kulczycki, prezes wrocławskiego fintechu PayEye został Menadżerem Roku. Tak zadecydowała kapituła konkursu FinTech & InsurTech Awards.
Gitex w Dubaju i PayEye
Zainteresowanie możliwościami PayEye widać na Bliskim Wschodzie. Między innymi z tego powodu od 17 do 21 października 2021 r. fintech prezentuje się podczas konferencji Gitex w Dubaju, która przyciąga wystawców, inwestorów i uczestników z całego świata.
To tu zaplanowano premierę nowej wersji urządzenia eyePOS 2.0, zaprojektowanego przez wrocławskich pionierów, które wkrótce po powrocie z targów wdrożone zostanie w wybranych we Wrocławiu miejscach.
PayEye na Made in Wroclaw 2021
Popularność wrocławskiego PayEye rośnie. Właśnie o tej wyjątkowej płatności okiem, planach PayEye na rozwój i najnowszym urządzeniu będzie można posłuchać już w środę, 20 października br. PayEye zaprezentuje się podczas Made in Wrocław 2021. Tematem tegorocznej konferencji, będzie sztuczna inteligencja, która coraz mocniej wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw.