Powered by ARAW

Porozmawiajmy o pieniądzach: „Easy money?”, czyli jak zdobyć finansowanie dla startupu

22.02.2023

startup-meetup

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Startup Wroclaw zapraszają na pierwsze po długiej przerwie spotkanie startupowe - Startup WRO Meetup! Już 24 lutego, w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8B, spotkają się twórcy nowych technologii, founderzy, inwestorzy, świat biznesu, studenci, instytucje otoczenia biznesu oraz przedstawiciele uczelni. Tematem przewodnim spotkania będą… pieniądze! Pod hasłem “Easy money?” porozmawiamy o możliwościach uzyskania finansowania i o tym co zrobić, żeby środków było jeszcze więcej. Poznamy startupy, które osiągnęły finansowy sukces i dowiemy się jak działać, by pozyskiwać inwestorów.

startup-meetup

Jeśli jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym finansowaniem swojego startupu, na rynku nie brakuje dostępnych opcji. Venture capital, aniołowie biznesu, programy akceleracyjne czy fundusze europejskie mogą być wykorzystane do wsparcia potencjału firmy. Nowe opcje finansowania, takie jak crowdfunding i konkursy pojawiły się niedawno, oferując przedsiębiorcom jeszcze więcej korzyści i możliwości rozwoju ich firm. Znalezienie odpowiedniej opcji finansowania wymaga zrobienia kilku badań, ale przy tak wielu dostępnych, na pewno znajdzie się rozwiązanie finansowe, które najlepiej pasuje do danego modelu biznesowego.

Zespół Startup Wroclaw wspiera lokalny ekosystem m.in. poprzez organizację wydarzeń biznesowych. Wiemy, jak ważna jest wymiana wiedzy, networking oraz mentoring, dlatego postanowiliśmy wrócić do organizacji meetupów, podczas których spotkają się nie tylko founderzy, ale i inwestorzy, instytucje wspierające technologie czy studenci. Wydarzenie będzie organizowane cyklicznie. Zależy nam, aby na stałe zagościło w kalendarzach wrocławskiego ekosystemu.
- mówi Paulina Muszyńska, kierowniczka Startup Wroclaw

Green background
Green background

Bank BNP Paribas wspiera innowacyjne projekty

E-commerce dla branży moto, generator umów kredytowych, system do tworzenia i zarządzania modelami scoringowymi, obsługa klientów oddziałów w języku migowym czy Value Added Services to tylko niektóre z projektów, do których Bank BNP Paribas poszukiwał rozwiązań wśród startupów. Obecnie Zespół Innowacji startuje z poszukiwaniami firm specjalizujących się w zdalnym potwierdzaniu tożsamości. Tym razem, celem jest poszerzenie już istniejącego portfolio rozwiązań wspierających zdalną weryfikację osób o kolejne z tej kategorii.

“W Banku BNP Paribas od kilku lat sukcesywnie łączymy dwa światy: dużej regulowanej instytucji, jaką jest bank, i ekosystemu startupów, czyli mniejszych, zwinnych firm innowacyjnych z dużym potencjałem i apetytem na wzrost i ekspansję. Startupy są dla nas dostawcami technologii (tzw. Vendorzy), a także partnerami. W poprzednim roku uruchomiliśmy specjalną ofertę finansowania scaleupów. Chcemy być blisko polskich innowacji, co więcej – być ich częścią i tworzyć je.”
– mówi Magdalena Dobrantz-Pośnik – ekspertka ds. Nowych Modeli Biznesowych, Bank BNP Paribas.

Finansowanie innowacyjnych pomysłów

Prognozuje się, że rok 2023 będzie pod względem finansowania inny niż poprzednie. Po zakończeniu największych programów, rekordowych wartościach rund, sukcesach polskich startupów oraz kryzysach na światowych rynkach, przyszedł moment na zmiany nie tylko po stronie inwestorów, ale przede wszystkim founderów i ich spojrzeniu na sposób tworzenia technologii i zarządzania spółką. W panelu dyskusyjnym “Rok przejściowy. Gdzie szukać pieniędzy?” eksperci porozmawiają o możliwościach finansowania startupów i tegorocznych perspektywach pozyskiwania funduszy na rozwój badań i przedsiębiorstw. Kończące się programy grantowe oraz marka polskich startupów dają nadzieję na większe zainteresowanie rodzimymi innowacjami funduszy spoza Polski. Czy popularny bootstrapping (finansowanie biznesu z wykorzystaniem środków własnych) nadal będzie najpopularniejszym rodzajem finansowania czy wiodącą rolę przejmą konkursy, akceleratory, centra innowacji czy może CVC?

W programie zagraniczni eksperci i startupy

Wśród prelegentów wystąpi Efi Ben Artzy, który jest między innymi mentorem w różnych programach dla startupów na całym świecie i pracuje ze startupami z rozmaitych branż, które wspiera w osiągnięciu innowacyjność i lepszego rozwoju produktu. Doradza również aniołom biznesu, jak oceniać startupy pod kątem udanych inwestycji oraz wspiera firmy w pozyskiwaniu funduszy. Dr Piotr Ney, kolejny gość specjalny, ma 40 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla w branży (bankowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, użyteczności publicznej, rządowej) oraz doświadczenie w doradztwie firmom z tzw. “Wielkiej Czwórki”. Ponadto organizatorzy zaprosili startupy, aby zaprezentowały swoje produkty przed szerszą publicznością. Na scenie Startup WRO Meetup wystąpią: Madnetic Games, NanoSci oraz Spacely.

Agenda dostępna jest tutaj.

Startup WRO Meetup #1: Easy money?
24.02.2023
Barbara, ul. Świdnicka 8B
Start: 17:00

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak konieczna jest rejestracja.

Partnerem strategicznym serii Startup WRO Meetup jest: Bank BNP Paribas
Partnerem technicznym wydarzenia jest: CUDO Kombucha, ETNO Cafe, Browar Stu Mostów

Partnerzy wydarzenia

Newsletter