Powered by ARAW

Poznaj nowoczesne technologie na Forum Cyberbezpieczeństwa we Wrocławiu

09.03.2023

cybersecurity

Wrocław jest jednym z najważniejszych ośrodków technologiczno-biznesowych w Polsce, przyciągającym innowacyjne firmy i specjalistów IT z całego kraju. Dzięki temu miasto jest idealną lokalizacją dla wydarzeń związanych z tematyką cyberbezpieczeństwa.

14 kwietnia 2023 roku w godzinach 9:00-16:00 na pierwszym piętrze hotelu Ibis Styles Wrocław Centrum, w pobliżu Dworca Głównego PKP, dwie firmy - Giant Lazer jako producent interaktywnych i edukacyjnych aplikacji VR / AR oraz Sun Capital sp. z o.o. jako firma informatyczna specjalizująca się w szkoleniach z zakresu ochrony danych osobowych - będą gospodarzami Forum Cyberbezpieczeństwa.

cybersecurity

Forum Cyberbezpieczeństwa zapowiada się być jednym z ważniejszych wydarzeń na mapie branży IT w Polsce, które pozwala na spotkanie oraz wymianę doświadczeń między specjalistami, naukowcami i przedstawicielami biznesu. Podczas wydarzenia eksperci z różnych części kraju zaprezentują swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie nowych technologii służących budowaniu systemu cyberbezpieczeństwa. Organizatorzy zachęcają do udziału nawet osoby z podstawową lub znikomą wiedzą na ten temat, gdyż forum stanowi okazję do zdobycia nowych umiejętności i poznania ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Tegoroczna edycja ma na celu zwrócenie uwagi na rolę wirtualnej rzeczywistości w budowaniu zdolności służących ochronie danych oraz większej świadomości z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Aby wziąć udział w Forum Cyberbezpieczeństwa, należy wcześniej wypełnić formularz uczestnictwa, aby w II etapie rejestracji otrzymać dostęp do wygenerowania darmowego biletu (liczba miejsc jest ograniczona).

Formularz uczestnictwa znajdą Państwo w linku poniżej:
Event – Forum Cyberbezpieczeństwa – Sun Capital

Co w agendzie?

Podczas Forum Cyberbezpieczeństwa, uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w prezentacjach, panelach dyskusyjnych oraz warsztatach, dzięki którym zdobędą wiedzę na temat najnowszych technik ochrony danych, wirtualnej rzeczywistości oraz sposobów na zapobieganie cyberatakom. Pomiędzy prelekcjami sponsorzy (HTC VIVE, Eaton, QNAP, MailStore, Cypherdog, IceWarp, Volvo, Komsa), a także uczestnicy będą mieli szansę dyskutować o najnowszych trendach i zagrożeniach w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego.

Prelegenci podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat zabezpieczenia danych w branży Automotive (prelekcja Dawida Pikuły, Senior Solution Engineer z Volvo), zaprezentują sposoby na zabezpieczenie poczty e-mail (prelekcje przedstawicieli firm Ice Warp, MailStore i Cypherdog) oraz opowiedzą o wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości w biznesie i zastosowaniu nowoczesnych szkoleń dla pracowników z zakresu cyberbezpieczeństwa (prelekcje przedstawicieli firm Giant Lazer i Sun Capital). Ponadto, będzie można wysłuchać prezentacji na temat dylematu jaki stoi obecnie przed większością firm – czy zainwestować we własny SOC czy też skorzystać z usługi MDR świadczonej przez zewnętrznych vendorów. Będzie to idealna okazja do nawiązania nowych kontaktów, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz uzyskania cennych wskazówek, które pomogą w budowaniu skutecznego systemu cyberbezpieczeństwa.

Forum Cyberbezpieczeństwa to także okazja do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki czemu uczestnicy będą mieli możliwość nauczenia się, jak wykorzystać VR (virtual reality) do budowania skutecznego systemu cyberbezpieczeństwa. Wirtualna rzeczywistość to jedna z ciekawszych technologii, która ma coraz większe zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Dlatego istotnym elementem wydarzenia będzie także zaprezentowanie produktu, jakim jest Company (Un)Hacked. To skuteczny kurs zaprojektowany w wirtualnej rzeczywistości, który zwiększa świadomość pracowników firmy na temat cyberbezpieczeństwa poprzez wciągającą rozgrywkę.

Wraz z Company (Un)Hacked firmy będą miały w końcu realnie większe szanse na to, aby nie dopuścić do ogromnych strat wynikających z ataków hakerów, bo odpowiednio przeszkolony pracownik, to bezpieczna firma. A jak okazuje się według badań – aż 50% ataków zaczyna się od zwykłego pracownika.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a każdy uczestnik będzie miał okazję poza prelekcjami i warsztatami wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami oraz skorzystać z poczęstunku.

Forum Cyberbezpieczeństwa jest idealne dla osób zajmujących się bezpieczeństwem IT, specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, administratorów sieci i menedżerów, a także dla wszystkich osób, które chcą zapewnić swoim kadrom bezpieczne funkcjonowanie w cyberprzestrzeni.

Newsletter