“Nasz program kierujemy do osób ambitnych, zaangażowanych i pracujących już nad swoimi pomysłami. Przede wszystkim chcemy pomóc im uporządkować ich wiedzę i dać motywację do dalszej pracy nad projektami.“
Maciej Klaczyński, koordynator InQUBE Academy
Siedem zagadnień ważnych dla biznes
Program został podzielony na siedem kluczowych bloków tematycznych, z których każdy obejmuje istotne zagadnienia dla sukcesu startupu. Na początku uczestnicy określą misję i wizję swojego projektu, a następnie skoncentrują się na rzeczywistych potrzebach potencjalnych klientów oraz pracy nad modelem biznesowym.
Kolejne etapy to praktyczne warsztaty z prawa, finansów oraz marketingu. W końcowej części programu uczestnicy będą rozwijać produkt i technologię w startupie, z naciskiem na zaprojektowanie MVP (Minimum Viable Product).
„Samo mięcho” pomocne w zakładaniu startupu
Według Krzysztofa Kołodzińskiego, foundera RzuBeretem.eco, uczestnika poprzedniej edycji programu InQube Academy można porównać do serii książek „Streszczenia lektur”, które pomogły niejednemu maturzyście.
“Wybiera najważniejsze zagadnienia i przedstawia je w skróconej formie, czyli samo mięcho, a w wersji dla wegetarian samo tofu. Idealne, by podejść do egzaminu z zakładania startupu.“
Krzysztof Kołodziński
Połączą wyjątkowych ludzi z ekspertami
Partnerem strategicznym inQUBE Academy jest BNY, która w ramach wsparcia zapewni wiele konsultacji eksperckich dla uczestników programu. Program wspierają również przedstawiciele funduszy inwestycyjnych takich jak: SpeedUp Group, Hard2Beat, 24Ventures. Nie zabraknie również zajęć z praktykami reprezentującymi choćby Valueships, InkSearch, Personit, Numlabs czy Hanza Group .
Jak twierdzi Jan Jakub Cendrowski, dyrektor inQUBE, nadrzędnym celem tego inkubatora jest łączenie wyjątkowych ludzi z ekspertami w danej dziedzinie.
“Zawsze staramy się, by nasze działania – poza wiedzą – umożliwiały uczestnikom poszerzenie ich bazy kontaktów biznesowych, która – być może – zaprocentuje w przyszłości. Nie inaczej jest w tym przypadku.“
Jan Jakub Cendrowski
Według niego, istotne jest to, że w program zaangażowało się tak wielu partnerów z funduszy, startupów, kancelarii prawnych czy firm technologicznych.
InQUBE Academy. Ruszył nabór do programu
Rekrutacja do InQUBE Academy jest otwarta do 23 lutego br., a warunkami przyjęcia jest:
✔️ brak zarejestrowanej firmy lub firma zarejestrowana nie wcześniej niż 12 miesięcy przed przystąpieniem do programu,
✔️ brak powtarzalnych przychodów,
✔️ zespół składający się z minimum 2 osób.
Zgłoszenia przyjmowane są na stronie projektu InQUBE Academy.