Pixel Perfect Dude to polskie studio tworzące gry dostępne obecnie na większości z najpopularniejszych platform. Spółka w swoim portfolio ma wielokrotnie nagradzane tytuły: „#DRIVE” z liczbą pobrań sięgającą 11 mln, a także popularne „Ski Jump”, które podbiło serca graczy – już na początku 2014 r. było najczęściej pobieraną polską grą. Symulator skoków doczekał się też wersji dla technologii VR.
Unfold.vc potencjał branży gamingowej i rosnącą popularność gier wieloplatformowych dostrzegł już kilka lat temu, a w Pixel Perfect Dude po raz pierwszy zainwestował w 2020 r. W wyniku ostatniego dokapitalizowania, łączna wartość inwestycji od Unfold.vc sięgnęła 1,3 mln zł.
W ciągu ostatniego roku, m.in. dzięki wprowadzeniu narzędzi efektywnego wsparcia użytkowników, Pixel Perfect Dude odnotował czterokrotny wzrost aktywnie udzielających się graczy. Teraz spółka ma nabrać jeszcze większego rozpędu. Pozyskane właśnie fundusze planuje przeznaczyć na ulepszenie i aktualizację swoich dwóch flagowych gier, tak, by zainteresować nią kolejne pokolenia graczy. Zapowiada też premierę zupełnie nowego tytułu w segmencie premium z potencjałem na wielomilionowe zyski. Rozwijając produkty w nowych obszarach, m.in. ekonomii i meta-designie, Pixel Perfect Dude chce docelowo zdywersyfikować swoje portfolio. W tym celu zespół wzmocniony został o kolejnych doświadczonych developerów i designerów.
Globalne skalowanie i kolejne sukcesy na koncie
Potencjał polskiego studia gier dostrzeżony został w branży. Pixel Perfect Dude na koncie ma liczne nagrody, to m.in. Google Play Best Indie Game 2019, Mobile Trends Awards 2019 Best Game czy MTA 2019 Best Polish Game dla #DRIVE, debiutującego w 2021 r. również na konsoli Nintendo Switch. Także w ubiegłym roku gra ta została wyróżniona przez Apple w kampanii “Ones To Watch”. Propozycja Polaków zajmowała pierwsze miejsca na listach gier wyścigowych w aż 86 krajach. Jak podkreślają twórcy, #DRIVE jest regularnie aktualizowana i rozwijana, w czym znaczący udział bierze społeczność budowana od momentu premiery gry.
Według branżowych analiz, sektor gamingowy wyceniany jest na kwotę 173,7 mld dolarów i oczekuje się, że do końca 2026 r. osiągnie wartość 314,4 mld dolarów, rejestrując CAGR na poziomie 9,6 proc.
do 2026 r.