LABO to nowoczesne elastyczne przestrzenie biurowe we Wrocławiu, mieszczące się w historycznym budynku L’UNI położonym w pobliżu Odry. Dawniej mieścił się tam Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego. To miejsce dla przedsiębiorców i freelancerów, którym zależy na inspirującym miejscu do rozwoju biznesu. Oferuje ponad 90 stanowisk pracy – od coworkingu przez biura serwisowane, hot deski, strefy spotkań, biura wirtualne po szereg dodatkowych usług.
Nie tylko miejsce do pracy
LABO zlokalizowane jest w centrum Wrocławia, przy ulicy Grodzkiej 9. Mieści się w przestronnych i designerskich wnętrzach zabytkowej kamienicy nad Odrą.
Jak twierdzi Marta Czerny, Coworking Office Manager w LABO, chodziło o stworzenie nie tylko funkcjonalnej i nowoczesnej przestrzeni do pracy, ale także miejsca, w którym można rozwijać społeczność i budować atmosferę wymiany doświadczeń.
Wszelkie udogodnienia do prowadzenia biznesu
Najemcy LABO mają zapewniony całodobowy dostęp do w pełni umeblowanych przestrzeni. Mogą też korzystać ze wszystkich udogodnień niezbędnych do codziennej pracy, takich jak szerokopasmowy internet, kuchnia z nielimitowanym dostępem do kawy, herbaty i wody, sprzęt biurowy oraz serwis sprzątający. Działa tam również zespół concierge, dzięki czemu będą oni mogli skupić się na pracy.
Do dyspozycji jest również przestrzeń coworkingowa, której elementem są artystyczne instalacje, wykonane na specjalne zamówienie, ze szkła fusingowego. Każdy z nich składa się z ponad 50 szklanych części, tworząc niepowtarzalną kompozycję barwną, inspirowaną kolorystyką szkła farmaceutycznego.
Nawiązanie do historii dawnego Wydziału Farmacji
Jak twierdzi Aleksander Czerwonka-Jabłoński z pracowni CUDO, odpowiedzialnej za projekt wnętrz LABO, chodziło w nim o nawiązanie do historii dawnego Wydziału Farmacji i połączenie przebudowy dawnego uniwersytetu z artystycznym klimatem Wrocławia.
“Stawialiśmy na przemyślany dobór form oraz oświetlenia, ergonomiczne rozwiązania, wysokiej jakości wykończenie oraz dbałość o wszystkie detale, aby stworzyć przyjazne otoczenie.”
– mówi Aleksander Czerwonka-Jabłoński