Powered by ARAW

Wrocławski byteLAKE i Intel zrewolucjonizowali produkcję papieru w Europie

01.06.2021

Meet byteLAKE - Artificial Intelligence for Industries

Wrocławski startup byteLAKE i informatyczny gigant firma Intel tworzą technologię dla Przemysłu 4.0 opartą na sztucznej inteligencji. Ich rozwiązanie już usprawnia produkcję papieru w Europie

Meet byteLAKE - Artificial Intelligence for Industries

Wrocławska firma byteLAKE i Intel współpracują nad nowym rozwiązaniem, którego fundamentem jest sztuczna inteligencja (SI). Ich technologia pomaga zautomatyzować zarządzanie podczas produkcji papieru. Więcej szczegółów technicznych na blogu firmy byteLAKE: Sztuczna inteligencja monitoruje produkcję papieru.

– Nasz Wet Line Detector for Paper Mills od byteLAKE jest już dostępny na rynku i z powodzeniem jest stosowany w europejskich papierniach. Rozwiązanie pomaga uniknąć kosztownych przerw podczas produkcji papieru – Marcin Rojek, współzałożyciel byteLAKE

byteLAKE’s Cognitive Services

Marcin Rojek dodaje, że ich produkt jest częścią pakietu rozwiązań dla Przemysłu 4.0 o nazwie byteLAKE’s Cognitive Services. – Rozwiązania znajdujące się w pakiecie oferują oprogramowanie sztucznej inteligencji do inspekcji wizualnej produktów np. zliczanie, monitoring jakości czy procesów (inteligentne kamery) oraz rozwiązania do analizy danych Big Data z sensorów IoT (Internet Rzeczy) – zaznacza .

Krzysztof Jonak, dyrektor sprzedaży EMEA Territory Sales, Intel zawraca uwagę, że sztuczna inteligencja już odgrywa bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu.

– Niemniej jednak wiele firm nadal postrzega zastosowanie sztucznej inteligencji w swojej działalności jako dodatek, a nie jej fundament. Zastosowanie Intel OpenVINO w byteLAKE’s Cognitive Services pokazuje, że SI działa sprawnie jako rzeczywiste narzędzie do optymalizacji działalności firmy. Co więcej, takie połączenie zmniejsza niezbędne modernizacje infrastruktury IT w firmie tylko do dodatkowego komputera stanowiącego podstawę dla całego systemu. Jest to przełom w patrzeniu na SI z perspektywy przedsiębiorstw, które planują modernizację – Krzysztof Jonak, dyrektor sprzedaży EMEA Territory Sales, Intel

byteLAKE i Intel wykorzystują sztuczną inteligencję

Przedstawiciele byteLAKE dodają, że od kilku lat z powodzeniem korzystają z wielu technologii Intela.

Połączenie usług Cognitive Services od byteLAKE z procesorami Intela pozwoliło nam maksymalnie urościć zastosowanie naszego rozwiązania w zakładach wykorzystujących elementy Przemysłu 4.0. - Marcin Rojek, współzałożyciel byteLAKE

Green background
Green background
  • Fortune Business Insights przewiduje, że Europa stanie się liderem na rynku Przemysłu 4.0, który to może osiągnąć obroty rzędu 260 miliardów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat.
  • byteLAKE’s Cognitive Services zostały zaprojektowane tak, aby można było je łatwo dostosować także poza papierniami, wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wysokowydajna analiza danych lub inspekcja wizualna w procesach automatyzacji.

Innowacje od wrocławskiego byteLAKE

O innych rozwiązaniach wrocławskiego byteLAKE pisaliśmy w czerwcu 2020 r. Stosy papierów w sekretariacie, recepcji czy księgowości – to już przeszłość? Brainello wykorzystuje sztuczną inteligencję do przetwarzania dokumentów, a to oznacza dużą pomoc np. w księgowości.

Wrocławski byteLAKE założyli przyjaciele

Firma byteLAKE powstała w 2016 r. Założyli ją Marcin Rojek i Mariusz Kolanko. Znają się od 1999 r., gdy razem studiowali informatyką na Politechnice Częstochowskiej. Po studiach rozpoczęli pracę we wrocławskim Siemensie i od tego czasu są związani z Wrocławiem. Później ich drogi zawodowe się rozeszły, ale pięć lat temu połączyli siły i powstał byteLAKE.

Specjalizują się w wykorzystaniu sztucznej inteligencji dla firm, a szczególnie w automatyzacji procesów i analizie danych. Działają na rynkach w Europie, USA oraz Izraelu.

Newsletter