FAST powstał z myślą o aktywnych studentach i doktorantach, studenckich kołach naukowych i organizacjach akademickich. To forma promocji kreatywności, ambicji, a także systemowe wsparcie dla tych, którzy wymyślają nowe rozwiązania technologiczne, działania społeczne oraz prowadzą interesujące projekty badawcze.
Władze Wrocławia chcą promować młodych naukowców z potencjałem. – Niestety czasem kreatywność młodych ludzi ograniczają tak przyziemne sprawy jak brak środków na realizację założonych celów czy skomplikowane procedury wnioskowania o granty. A przecież nawet relatywnie niewielki zastrzyk finansowy pozwala z sukcesem realizować ambitne cele, co pokazało doświadczenie poprzednich edycji naszego programu – piszą organizatorzy FAST.
Czytaj o pierwszej edycji programu FAST
Wrocławskie Centrum Akademickie zachęca koła naukowe, grupy i organizacje studentów oraz doktorantów działających przy wrocławskich uczelniach i instytutach PAN do sięgnięcia po miejski grant. W ramach Funduszu Aktywności Studenckiej na realizację projektów naukowych można otrzymać dofinansowanie sięgające 5000 zł, a w szczególnych przypadkach kwota ta może być nawet wyższa.
Projekty specjalne FAST
Tak jak w poprzedniej edycji w tym roku również Komisja wyróżni dodatkowo projekty specjalne, tym razem aż w dwóch kategoriach.
Rok 2022 ustanowiony został Wrocławskim Rokiem Dobrych Relacji – Przeciw Samotności na szczególną uwagę mogą liczyć projekty poświęcone tematyce samotności i osamotnienia.
Specjalny grant przyznany zostanie na realizację projektu inspirowanej postacią Edyty Stein – świętej, filozofki, patronki Europy. – W ten sposób pragniemy zwrócić uwagę na fakt, iż bieżący rok jest poświęcony tej niezwykłej wrocławiance, w związku z 130. rocznicą urodzin i 80. rocznicą jej śmierci – zapowiadają organizatorzy FAST.
Na projekty specjalne przeznaczono dofinansowania w łącznej wysokości 30 000 zł.
Szczegółowe informacje na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego.
Harmonogram tegorocznej edycji Funduszu Aktywności Studenckiej (FAST)
- 10 marca upływa termin składania wniosków
- 11 marca – 7 kwietnia: weryfikacja formalno-prawna, posiedzenie komisji i rozstrzygnięcie konkursu
- 8 kwietnia: ogłoszenie wyników
- 11 kwietnia – 30 kwietnia: przygotowanie umów dotacyjnych
- początek maja: podpisanie umów dotacyjnych z uczelniami i rozpoczęcie realizacji projektów studenckich
- 31 grudnia: zakończenie realizacji projektów